seokar

seokar جان تا این لحظه 1 ماه و 29 روز تو دل مامانشه

آیا مزایای کسب و کار اینترنتی را می دانید ؟ فواید فروش اینترنتی

در طی چند سال اخیر موضوع کسب و کارهای آنلاین به یکی از داغ ترین موضوعات در سطح وب ایران تبدیل شد. کسب و کار های بسیار بزرگی بر پایه ی همین موضوع راه اندازی شدند و توانستند در مدت زمان بسیار کم به سود های کلان برسند و امروزه به عنوان مطرحترین برنده ها شناخته می شوند. اما مزایای کسب و کار اینترنتی و فواید فروش اینترنتی برای صاحبان کسب و کار اینترنتی چه بود که تا این حد به کسب درامد از اینترنت یقین داشتد . آیا آن ها نمی توانستند در زمینه های دیگری سرمایه گذاری کنند. چه چیزی باعث شد ان ها دقیقا کسب درامد اینترنتی را انتخاب کنند و روی  ان تمرکز کنند. برای مثال یکی از همین کسب و کار ها فروشگاه اینترنتی دیجی کالا است که امروز به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران سهم بزرگی از بازار را از آن خود کرده است . آیا تا به حال به ویژگی های کسب و کار اینتر نتی توجه کرده اید ؟

فواید فروش اینترنتی بدون شکی یکی از مهم ترین دلایل برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی است . کسب درامد اینترنتی امروزه حرف اول بازار را می زند از ماهی گرفته تا فروش ماشین آلات سنگین با اینترنت قابل فروش است و جالب است بدانید شاید با 10 درصد هزینه های کسب و کار های سنتی بتوانیم یک کسب و کار اینترنتی فوق العاده پر رونق راه اندازی کنیم. انواع کسب و کار اینترنتی که قابل راه اندازی هستند به شما این امکان را می دهند در حوزه های مختلف با رویکردهای مختلف اقدام به راه اندازی کسب و کار اینترنتی کنید و لذت کسب و کار آنلاین را تجربه کنید حتی با کار در منزل!.

 

مزایای کسب و کار اینترنتی و فواید فروش اینترنتی

 • عدم محدودیت مکانی و زمانی
 • قابلیت سنجش عملکرد بازاریابی
 • هزینه پایین راه اندازی کسب و کار آنلاین
 • اطلاع رسانی و خدمات بهتر به مشتریان
 • بازاریابی بسیار هدفمند و مخاطب محور
 • دسترسی سریع به فروشگاه اینترنتی
 • دسترسی راحت به اطلاعات شما
 • انعطاف پذیری بسیار بالا
 • شبکه گسترده همکاران
 • افزایش زمان مفید در طول روز
 • قالبلیت اداره همزمان چند کسب و کار

 

عدم محدودیت مکانی و زمانی

تمام فروشگاه های سنتی به یک مکان فیزیکی برای قراردادن تجهیزات و محصولات خود احتیاج دارند.برای مثال یک فروشگاه سنتی، به فضایی احتیاج دارد تا برای مثال، مواد غذایی خود را در آن جای دهد که این بدون شک مستلزم اعمال محدودیت های مکانی است. اما یک فروشگاه اینترنتی که بر پایه یک کسب و کار آنلاین کار می کند می تواند تمام محصولات خود را درمعرض عموم قرار دهد بدون آنکه محدود به زمان و مکان باشد همین گزینه خود یکی از بهترین مزایای کسب و کار اینترنتی  است .در کسب و کار اینترنتی علاوه بر اینکه کاتالوگ محصولات را می توان به راحتی در معرض دید مشتری قرار داد بازاریابی اینترنتی یا بازاریابی آنلاین را نیز برای مدیران کسب و کار راحت می کند.

برای مثال فرض کنید سایت دیجی کالا محصولات خود را به شکل اینترنتی نمی فروخت به نظرتان چه اتفاقی می افتاد ؟ آیا امکان به نمایش گذاشتن آن همه محصول برای مخاطب هدف وجود داشت؟ بدون شک نه چون نیازمند یک فضای بسیار بزرگی برای همین یکی از ویژگی های کسب و کار اینترنتی که انواع کسب و کار اینترنتی را از بقیه کسب و کارها متمایز می کند عدم محدودیت زمانی و جغرافیایی است .

 

قابلیت سنجش عملکرد بازاریابی

در کسب و کار اینترنتی امکان سنجش نتایج بازاریابی اینترنیت به راحتی امکان پذیر است . مثلا شما می توانید در سئو به راحتی متوجه شوید به ازای هر کلمه ی کلیدی چه تعداد کاربر از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شده اند. یا مثلا به ازای ایمیل های ارسال شده در ایمیل مارکتینگ چند نفر ایمیل ها را باز کرده اند و چند نفر بر روی دکمه ی مورد نظر شما در محتوای ایمیل کلیک کرده اند و وارد سایت شده اند. همین ارزیابی و سنجش آمار کسب و کار مهم ترین مزایای کسب و کار اینترنتی است . که در اکثر کسب و کار ها نیز تمام قدم های بعدی بر اساس همین آمار و ارقام طراحی و پیاده سازی ی شود.

 

پیشنهاد پایلاش : سئو چیست ؟ چرا باید سایتمان را سئو کنیم ؟

 

هزینه پایین راه اندازی کسب و کار آنلاین

برای بسیاری از کسب و کار های سنتی داشتن یک مکان خوب که درمعرض عموم و در یک مکان پرتردد قرار داشته باشد یک مزیت رقابتی محسوب می شود . برای مثال یک مغازه لباس فروشی را در نظر بگیریدکه در یک کوچه محلی قرار دارد درصد موفقیت و فروش این مغازه زیاد نیست (در شرایط عادی و بدون ابزارهای بازاریابی آنلاین)چرا که در آنجا تردد چندانی وجود ندارد و افراد کمی هم از جلو مغازه عبور می کنند.بنابراین اگر صاحب آن کسب و کار بخواهید کار خود را ارتقاء دهد باید در مکانی پر تردد تر فضای کاری خود را شکل دهد. تهیه یک ملک تجاری (چه رهن و اجاره و چه خرید در مراحل بعدی) در این حالت بسیار گران قیمت خواهد بود. همچنین هزینه فراوانی برای تجهیز این مکان نیز باید صرف شود.

در مقابل برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی  شما می توانید با کمترین هزینه برای مثال با 5 هزار تومان دامنه سایت را تهیه کنید (ir.) و همچنین با قیمت های بسیار ناچیز هاست سایت خود را تهیه کنید چیزی در حدود 70 هزارتومن به ازای یک سال در نهایت از یک سایت ساز رایگان مثل وردپرس اسفاده کنید و با کمی آموزش سایتتان را راه اندازی کنید و بعد از رساندن سایت به ترافیک مناسب برنامه ی بازاریابی آنلاین را نیز پیاده کنید تا درنهایت بتوانید از سایت کسب در آمد کنید.برای مثال سایت آمازون که هزاران جلد کتاب را بصورت اینترنتی به فروش می رساند.

ویژگی های کسب و کار اینترنتی و فواید فروش اینترنتی فقط به اینجا ختم نمی شود و در ادامه خواهید دید که چقدر می تواند برای مدیر کسب و کار اینترنتی مدیریت کسب و کار راحت باشد. همیشه یکی از دغدغه های صاحبان کسب و کار مدیریت درست بیزنس business است. چرا که بدون مدیریت اصولی کسب و کار عملا برنامه ریزی برای رشد و توسعه کسب و کار بی فایده است . در کسب و کار اینترنتی به راحتی شما می توانید تا حد بسیار زیادی از میزان این دغدغه ها کم کنید و در عوض بر روی سایر قسمت های کسب و کار اینترنتی خود متمرکز شوید.

 

اطلاع رسانی و خدمات بهتر به مشتریان

 

فوايد فروش اينترنتيفوايد فروش اينترنتي

یکی از بهترین ویژگی های کسب و کار اینترنتی و مزایای کسب و کار اینترنتی گستردگی کانال های اطلاع رسانی است .در کسب و کار آنلاین وقتی محصول خود را در محیط اینترنت می فروشید یا محصول جدیدی را طراحی می کنید می توانید در کمترین زمان مشخصات کامل محصول یا کالای خود را بطور کامل در اختیار مشتری قرار دهید در کدام نوع کسب و کار می توانید فقط در کمتر از چند دقیقه محصول خود را به مخاطبان هدف معرفی کنید ؟

یکی از بهترین فواید فروش اینترنتی که انواع کسب و کار های اینترنتی را به اوج خود رسانده این است که با فعالیت در شبکه های اجتماعی به راحتی مخاطبان هدف خود را جذب می کنید و به نوعی گرو هایی از مخاطبان هدف را در شبکه های مختلف تشکیل می دهید و به این شکل اطلاع رسانی بسیار سریعتر انجام می شود. همانگونه که در حال حاضر شاهد موفقیت بیشتر کسب و کارها در شبکه های اجتماعی هستیم و خیلی از اشخاص نیز شبکه های اجتماعی را به عنوان منبعی برای کسب درامد از اینترنت انتخاب کرده اند.

 

بازاریابی بسیار هدفمند و مخاطب محور

یکی از فواید بزرگ فروش اینترنتی قابلیت انتخاب دقیق و هدفمند مخاطبان در انواع کسب و کارهای اینرتنتی است. برای مثال شما به راحتی می توانید با استفاده از سرویس های آنالیز و تحلیل سایت اطلاعات بسیار دقیقی در مورد مخاطبان خود به دست آورید . برای مثال گوگل آنالیتیک یکی از بهترین سرویس های تحلیل سایت به لحاظ اماری است و امار بسیار دقیق و هدفمندی در اختیار مدیران سایت قرار می دهد و استفاده از آن در حال حاضر کاملا رایگان است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از این سرویس و سایر سرویس ها به راحتی می توان برنامه بازاریابی حرفه ای را برای مخاطبان پیاده ساز ی کرد. در حالی که در کسب و کارهای سنتی اصلا امکان دست یابی به همچین آمار ارزشمندی امکان پذیر نیست مگر با صرف هزینه های بسیار زیاد در حالی که در کسب و کار آنلاین این آمار بسیار ارزشمند را با استفاده از سرویس های تجزیه و تحلیل سایت  به شکل رایگان به دست می اوریم . آیا می خواهید ببینید دقیقا انالیز گوگل چه اطلاعاتی را به شما می دهد می توانید در مقاله ی زیر این موارد را مطالعه کنید.

 

پیشنهاد پایلاش : گوگل آنالیز چیست ؟ نحوه استفاده از گوگل آنالیتیکس

 

دسترسی سریع به فروشگاه اینترنتی

یکی از فواید فروش اینترنتی امکان دسترسی سریع به آمار فروش و خود فروشگاه اینترنتی است .در کسب و کار آنلاین از طریق فروشگاه اینترنتی می توانید هر زمان که مایلید در جریان آخرین اطلاعات مربوط به میزان فروش، موجودی انبار، مشخصات خریداران، میزان استقبال از هر کالا و دیگر اطلاعات مربوط به فروشگاه، کالاها و گردش مالی قرار بگیرید. یا مثلا مشتریان شما حتی زمانی که شما در خواب هستید می توانند سفارش خود را ثبت کنند و دیگر نیازی نیست شما حتما در فرایند معامله حضور داشته باشید.

 

دسترسی راحت به اطلاعات شما

در کسب و کار آنلاین از طریق تبلیغات و فروش اینترنتی میتوانید همیشه در خانه و محل کار مشتریان تان حضور داشته باشید و بتوانید با ایجاد ارتباط مستمر با آنها، به خرید کالا و خدمات خود ترغیب شان کنید، ضمن اینکه گستره ی وسیعی از مشتریان را میتوانید در اختیار داشته باشید، در هر نقطه ای از کشور یا حتی جهان. مزایای کسب و کار اینترنتی نسبت به کسب و کار سنتی بسیار زیاد است و به همین دلیل اغلب فعالان این حوزه سرمایه گذاری بسیار زیادی را انجام می دهند .

 

انعطاف پذیری بسیار بالا

یکی از مهم ترین مزایای کسب و کار اینترنتی نسبت به کسب و کار سنتی انعطاف پذیری بسیار بالای آن است.با داشتن کسب و کار آنلاین شما همواره به راحتی می توانید تغییرات دلخوه خود را اعمال کنید. به عنوان مثال تکنولوژی که استفاده می کنید را تغییر دهید، ظاهر سایت خود را تغییر دهید، فرایندهای کسب و کار و بازاریابی را دائماً تغییر داده و بهبود دهید .اما در کسب و کارهای عادی، کوچکترین تغییرات برای شما بسیار هزینه بردار خواهند بود. تغییرات دکوراسیون، چیدمان محصولات و … می توانند بسیار زمان بر باشند و شما را نیز از کسب درآمد بازدارند. تغییر آدرس و محل کسب و کار نیز در بسیاری از موارد می تواند فاجعه بار باشد.

 

شبکه گسترده همکاران

داشتن شبکه گسترده همکاران در کسب و کار آنلاین یکی از مزایای کسب و کار اینترنتی , مزیت های رقابتی و عامل مهمی در پیشرفت هر کسب و کار است. ساخت ارتباط، حفظ و نگهداری و همین طور ارتقاء روابط شبکه همکاران فعالیتی اساسی است که باید در هر کسب و کار صورت بگیرید. این کار در کسب و کار آنلاین با سهولت و محدوده عمل بیشتری انجام می شود.

 

افزایش زمان مفید در طول روز

 

ويژگي هاي کسب و کار اينترنتي و فواید فروش اینترنتیويژگي هاي کسب و کار اينترنتي و فواید فروش اینترنتی

شما باکسب و کار آنلاین و مدیریت زمان صحیح، وقت آزاد زیادی در اختیار خواهید داشت. چرا که مجبور نخواهید بود هر روز برای رفتن به محل کار خود در خیابانها تردد کنید. فقط در یک چشم به هم زدن احتمالا لپ تاپ خود را روشن کرده و کسب و کار خود را مدیریت می کنید . به نظر من مدیریت از راه دور و دسترسی دقیق به آمار و ارقام مخاطبان کسب و کار یکی از بهترین فواید فروش اینترنتی است.

 

قالبلیت اداره همزمان چند کسب و کار

یکی از مهم ترین مزایای کسب و کار اینترنتی و فواید فروش اینترنتی امکان ادراره چندین کار به طور همزمان است.شما محدود و مجبور به اداره یک کسب و کار نخواهید بود. بعد از رشد کسب و کار آنلاین، شما می توانید کسب و کار خود را گسترش دهید و یا کسب و کارهای جدیدی راه اندازی کنید.
در دنیای اینترنت، این امکان برای مشتریان فراهم است که به راحتی درباره ی خدمات و کالاهای شما اظهار نظر کنند. این تعامل دو طرفه بین شما و مشتریان، بستر مناسبی را برای بهبود خدمات تان فراهم می کند.که در جای خود می تواند یکی از بهترین مزایای کسب و کار اینترنتی باشد چون بدون هزینه امکان ارتباط با مشتریان را در کمترین زمان ممکن فراهم می کند.

 

نتیجه گیری

بر اساس ظرفیت های کسب درآمد اینترنتی این امکان برای تمام اشخاص وجود داردتا بتوانند از این فرصت برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنند. مزایای کسب و کار اینترنتی نسبت به سایر کسب و کارها واقعا زیاد است و تقریبا در هیچ نوع کسب و کاری این مزیت ها وجود ندارد. کسب و کار اینترنتی هزینه راه اندازی بسیار پایینی نسبت به کسب و کارهای سنتی دارد و همین خود فرصت بزرگی برای کسانی است که نمی خواهد در سرمایه گذاری ریسک بزرگی کنند و در عوض می خواهند از فواید فروش اینترنتی بهرمند شوند.

منبع : http://www.paylash.org/benefits-of-online-business/


تاریخ : 14 دی 1398 - 16:49 | توسط : علی | بازدید : 9 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام