seokar

seokar جان تا این لحظه 1 ماه و 29 روز تو دل مامانشه

سئو چیست ؟ چرا باید سایتمان را سئو کنیم ؟

سئو چیست ؟ سئو SEO مخفف کلمه Search Engine Optimization یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. سئو  تکنیکی نیست که بخواهیم یک بار برای همیشه آن را انجام دهیم به همین دلیل وقتی با سئوال سئو چیست ؟ رو به رو می شویم احتمالا هر شخص سئو کاری جواب متفاوتی برای آن خواهد داشت. حتی می توان گفت هر کارشناس سئو  یک تعریف جداگانه ای برای آن دارد.

با توجه به اینکه سئو یک فرایند همیشگی برای بهبود عملکرد سایت است فاکتورهای زیادی نیز برای بهبود سئو سایت دخیل هستند . از داخل سایت گرفته تا کارهایی که باید خارج از سایت انجام دهیم تا بتوانیم رتبه خوبی را در گوگل برای کلمات کلیدی کسب کنیم.

اهمیت سئو سایت برای هر نوع کسب و کار اینترنتی روشن است . بدون سئو باید هزینه های زیادی را برای تبلیغات در نظر بگیریم تا بتوانیم علاقه مندان به کسب و کارمان را افزایش دهیم و این درحالی است که دیگر روش های سنتی تبلیغات جوابگو نستند. و سئو دقیقا همان روشی است که همه ی سایت های موفق در حال حاضر از آن استفاده می کنند.

 

سئو چیست ؟ و چه اهمیتی دارد

سئو به معنی بهبود عملکرد سایت برای جذب بازدید کنندگان هدفمند بر اساس استانداردهای موتورهای جستجو بخصوص گوگل است. اگر بخواهیم مفهوم سئو چیست؟ را به صورت دقیق بررسی کنیم می توانیم بگوییم سئو seo مجموعه اقداماتی است که برای رسیدن به رتبه‌های برتر موتورهای جستجو انجام می‌دهیم. بخشی از این اقدامات بر روی وب سایت و برخی دیگر نیز بیرون از وب سایت انجام می‌شوند تا در نهایت موجب رسیدن به رتبه‌های برتر در کلمات کلیدی هدف و افزایش بازدیدکننده از موتورهای جستجو شود.

بهینه سازی سایت فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه سئو کار و کارشناس سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است. سئو سایت یکی از مهم ترین شاخص ها برای مدیران سایت می باشد و شرکت های بزرگ همیشه برای بهینه کردن وب سایت و بهبود وضعیت بهینه سازی سایت و همچنین بروز بودن در این علم از تیم های بهینه سازی سایت استفاده می کنند.

 

سئو seo از کجا می آید

در حقیقت هنگامی که پدیده جهانی اینترنت به همگان معرفی شد دسترسی به اطلاعات این شبکه به سختی امکان پذیر بود. چرا که اگر شما می خواستید از اطلاعات یک سایت استفاده نمایید باید تمام مشخصات آن را از پیش می دانستید. به همین منظور برای حل این موضوع فهرست ها یا همان دایرکتوری ها معرفی شدند. در دایرکتوری ها، سایت ها می توانستند ثبت نام نمایند تا سایت آنها در دسته مورد نظر نمایش داده شود اما پس از مدتی با ازدیاد وب سایت ها، دایرکتوری ها دیگر پاسخگو نبودند. برای پوشش این مشکل، موتورهای جستجو ابداع شدند.

زمانی که گوگل کار خود را به عنوان موتور جستجو شروع کرد , خدمات برتر گوگل باعث شد تا پس از مدتی به عنوان برترین و محبوب ترین موتور جستجو در دنیا معرفی گردد. با محبوبیت روز افزون موتورهای جستجو و علاقه کاربران به باز کردن نخستین سایت هایی که موتورهای جستجو پیشنهاد می دادند، رقابت برای رساندن سایت به صفحه اول گوگل با روش های گوناگون بسیار زیاد شد. این رقابت را در اصطلاح SEO می نامند.

 

چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

سئو چیست ؟اهميت سئو براي کسب و کار اينترنتي

خوب تا اینجا فهمیدیم سئو چیست ؟ با یک نقل قول از بیل گیتس موسس مایکروسافت اهمیت سئو را بررسی می کنیم ” اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد، به زودی از صحنۀ روزگار حذف خواهید شد.” همانطور که بیل گیتس می گوید اگر نتوانید کسب و کار خود را در اینترنت معرفی کنید به زودی از دور رقابت حذف می شوید.

آمارها نشان میدهد که سئو طبیعی یکی از مهمترین روش‌های جذب بیننده برای سایت است. ۸۹ % مشتریان برای تصمیم گیری نهایی خرید خود از موتورهای جستجو استفاده می کنند. بنابراین توجه نکردن به مفهوم سئو باعث عدم توجه مشتریان بالقوه اینترنت به سایت شما در زمان خریدهای اینترنتی می شود.زمانی که کسب و کار اینترنتی در نتایج جستجو قرار نگیرد، افراد کمتری به سمت کسب و کار شما می‌آیند و فروش کمتری خواهید داشت و رشد کسب و کار شما کاهش می یابد. در همین زمان، رقبای شما به دلیل بهینه سازی وب سایت و تاثیر سئو seo فروش های بیشتری را تجربه می کنند.

به عبارت دیگر هر کسب و کار اینترنتی پتانسیل زیادی برای رشد دارد. به شرطی که روی آن پتانسیل قابل رشد کار کنید .بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از وضعیت جایگاه متوسط خود در موتورهای جستجو راضی هستند. اگر این سایتها به اهمیت قرار گرفتن در رتبه‌های بهتر و نقش آن در فروش و درآمد بیشتر خود واقف باشند قطعاً تلاش بیشتری خواهند داشت. تاثیر سئو در کسب و کار اینترنتی بیشتر ازآن که فکر می کنید بیشتر است.

این مثال را در نظر بگیرید فرض کنید یک فروشگاه لباس زنانه دارید و قصد دارید فروش آنلاین خود را نیز راه اندازی کنید اگر نتوانید در کلماتی مثل خرید مانتو مجلسی و امثال اینها در گوگل رتبه خوبی بگیرید عملا شما دیده نمی شوید و فروشی ایجاد نخواهد شد. پس سئو کردن سایت دقیقا به کسب و کارها کمک می کند تا بتوانند از طریق موتورهای جستجو به صورت اصولی مخاطبان هدفمند جذب کند.

 

انواع سئو چیست ؟

 • کلاه سفید (White Hat SEO)
 • کلاه سیاه (Black Hat SEO)
 • کلاه خاکستری (Gray hat SEO)

 

سئو کلاه سفید چیست؟ (White Hat SEO)

روش کلاه سفید در بهینه سازی سایت به مجموعه تکنیک‌ها، روش‌ها و استراتژی‌های که از قوانین و راهنمایی‌های موتورهای جستجو تبعیت می‌کنند، اشاره دارد. در این روش SEO، کارشناسان بهینه سازی از روش های استاندارد و پایه سئو استفاده می‌کنند که منجر به افزایش رتبه سایت در دراز مدت می‌شود. در این روش از هیچ تکنیک غیر قانونی استفاده نمی‌شود. به این روش از بهینه سازی سایت، SEO اخلاقی هم گفته می‌شود. این روش برترین روش سئو است که برگرفته از اصول صحیح و محبوب گوگل است و در واقع سایتی که با استفاده از سئو سفید به صفحه اول گوگل راه پیدا می کند به سادگی جایگاهش را از دست نخواهد داد. گوگل این سایت ها را بسیار دوست دارد و در بسیاری مواقع حتی در صورت بروز مشکلات موقت نیز جایگاه سایت را دستخوش تغییر نمی کند.

 

سئو کلاه سیاه چیست ؟ (Black Hat SEO)

به عبارتی دیگر اصطلاح SEO کلاه سیاه اشاره به مجموعه‌ای از دستوراتی دارد که به منظور فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف به دست آوردن رتبه‌بندی بالا، به کار می‌رود. این مهم است که بدانید این‌ روش‌ها غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی تایید نمی‌شود و به کارگیری این روش‌ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده موتورهای جستجو  را برای همیشه در بر دارد.انجام تاکتیک‌های سئو کلاه سیاه ممکن است که باعث افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود ولی می‌تواند منجر به حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود. در واقع، با فهمیدن گوگل سایت پنالتی شده و از نتایج حذف می‌شود .

 

سئو کلاه خاکستری چیست؟ (Gray hat SEO)

طیف وسیعی از افرادی که به طور حرفه‌ای در حوزه سئو سایت فعالیت می‌کنند، در واقع از روش کلاه خاکستری استفاده می‌کنند. برای مثال خرید بک لینک یکی از روش‌های SEO کلاه سیاه است که گوگل شدیدا با آن برخورد می‌کند. حال بسیاری افراد با درج لینک‌های رایگان در سایت‌ها و تبادل لینک و امور مشابه اقدام به ساخت بک‌لینک‌های مصنوعی می‌کنند. این روش، SEO کلاه خاکستری است. علاوه بر این، به استفاده ترکیبی از روش‌های SEO کلاه سیاه و کلاه سفید در بالا بردن سئو سایت نیز SEO کلاه خاکستری گفته می‌شود.آنچه مسلم است، مفهوم بهینه سازی سایت با لینک سازی گره خورده و لینک سازی یک عمل دستی است و کاری که با دخالت مستقیم انسان انجام گیرد امکان خطا هم دارد. بنابراین، تبدیل شدن ناخواسته سئو کلاه سفید به سئو کلاه خاکستری تا حدی قابل توجیه خواهد بود.

 

روش های سئو چیست ؟

 • سئو داخلی سایت (on page)
 • سئو بیرونی سایت (off page)

 

سئوی داخلی (On-page SEO)

seo چیست ؟seo چيست ؟

سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها یا محتویات وبسایت شما شامل متن، تصویر، پیوند و … مرتبط می‌شود.به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید مربوط به On-page SEO می‌شود. این روش پایه تمام تلاش‌های بهینه‌سازی سایت است زیرا جایی است که شما بیشترین کنترل را روی آن دارید. هر گونه تغییری را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌کنید در نتایج جستجو تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین، خیلی مهم است که در سئو سایت روش سئو درون صفحه به درستی قبل از سئو بیرون صفحه، انجام شود. زیرا کاربران واقعی و ترافیک زیادی را برای سایت به ارمغان می‌آورد.

 

سئوی داخلی سایت شامل چه مواردی می شود؟

فاکتورهای مختلفی در SEO داخلی مورد توجه گوگل هستند که می‌توانیم با بهینه سازی این پارامترها امتیازات مثبتی از گوگل دریافت کنیم .

تولید محتوای بهینه
استفاده از عنوان مناسب
لینک سازی داخلی مناسب
بهینه سازی چگالی کلمات کلیدی
استفاده از تصاویر کم‌حجم و بهینه
استفادۀ مناسب از تگ‌های Heading
بهینه سازی سرعت بارگذاری وب سایت
استفادۀ مناسب از توضیحات یا دیسکریپشن ها

پیشنهاد پایلاش : سئو داخلی چیست ؟ 

 

SEO بیرونی سایت (off page)

SEO خارجی، مجموعه اقداماتی است که در خارج از وب سایت انجام می‌دهیم تا وب سایتمان را در کلمات کلیدی هدف به رتبه‌های برتر برسانیم. کار بر روی سئو سایت در off page بسیار حساس و پیچیده‌تر از on page است. زیرا ممکن است با کوچک‌ترین اشتباهی از سوی گوگل جریمه شوید و رتبۀ فعلی وب سایتتان را نیز از دست بدهید. به همین دلیل سعی کنید ابتدا به طور کامل در این زمینه تجربه کسب کنید و سپس اقدام به پیاده سازی آموخته‌های خود کنید تا بتوانید بهترین بازدهی را از فرایند سئو و بهینه سازی وب سایتتان داشته باشید.

 

سئو بیرونی شامل چه موراردی است؟

 • لینک سازی
 • فعالیت در شبکه های اجتماعی
 • ایجاد لینک با انکر تکست مناسب

 

خوبی های سئو چیست ؟

SEO به خاطر تاثیر بسیار آن به عنوان یکی از روش های بازاریابی شناخته می شود. با اینکه مزایای SEO بسیار گسترده است .چشم انداز بازاریابی اینترنتی در سال های گذشته همواره دچار تغییراتی شده است، اما با این حال SEO هیچ وقت از قلم نیفتاده و همواره به عنوان یکی از موثر ترین راهکارهای بازاریابی آنلاین مطرح بوده است. با اینکه بهینه سازی سایت، منافع بسیاری برای صاحبین کسب و کارها دارد،در این جا به ذکر چند نمونه می پردازیم:

 • افزایش اعتبار برند
 • نتایج جذب شده از طریق سئو ماندنی هستند
 • بازگشت بیشتر سرمایه نسبت به تبلیغات سنتی
 • ارتقای سطح کیفی کسب و کار و اعتماد سازی بیشتر
 • افزایش ترافیک و جذب کاربران هدفمند از طریق موتورهای جستجو
 • کم بودن هزینه ی بهینه سازی سایت یا SEO نسبت به روش های تبلیغاتی

 

سئو بهتر است یا تبلیغات در گوگل

اگر در نظر دارید همیشه در صفحه اول گوگل باشید و بصورت نامحدود ترافیک جذب کنید SEO بهترین انتخاب است چون یک بار بهینه سازی انجام می دهید , برای سایتتان زحمت می کشید زمان صرف می کنید و در یک کلمه ی کلیدی یا مجموعه ای از کلمات کلیدی به مرور زمان و بسته به رقابت درآن کلمات در صفحه اول گوگل قرار می گیرید و این منطقی تر است به نظر شخص بنده تمام ابزارهای بازاریابی اینترنتی مکمل یکدیگرند.

سئو و تبلیغات در گوگل هر دو کمک می کنند بتوانیم مخاطب هدفمند جذب کنیم با بهینه سازی سایت می شود روزانه چندین هزار کاربر وارد سایت کرد ولی با تبلیغات در گوگل اگر بخواهیم روزانه 1000 نفر وارد سایت کنیم به هزینه های زیاد تبلیغاتی نیاز داریم پس از مبحث بهینه سازی سایت به هیچ وجه غافل نشوید اگر می خواهید یک برند معروف و تاثیر گذار باشید. سئو در کنار تبلیغات در گوگل بهترین گزینه و استراتژی برای کسب و کار انلاین است.

سئو معمولاً به عنوان نسل ارگانیک یا همان ترافیک طبیعی شناخته می شود. سئو شامل بهینه سازی صفحات سایت با هدف رتبه گرفتن در موتورهای جستجو است. سئو شرایطی را ایجاد می کند که بتوانید یک سرمایه گذاری بلند مدتانجام دهید و محتوای مناسبی را در اختیار بازدیدکننده ها و ربات های جست وجوگر قرار می دهد.

 

مزایای سئو

سئوی ارگانیک بسیار ارزان است یعنی شما پول نقدی را بابت ان پرداخت نمی کنید به شرطی که خودتان سئو کار باشید و بهینه سازی سایت را بلد باشید . هزینه نیروی کار مربوط به آماده سازی و مدیریت تبلیغات کلیکی معمولاً به اندازه سئو است، اما در پرداخت کلیکی باید به طور پیوسته هزینه کلیک ها را نیز پرداخت کنید.

نتایجی که از طریق بهینه سازی سایت یا سئو طبیعی حاصل می شود ماندگاری فوق العاده زیادی دارد مگر در شرایطی که گوگل الگوریتم های خودش را بروز رسانی کند و در چنینی شرایطی رتبه ی بعضی از سایت ها افت می کند اما این افت رتبه زیاد نیست .

 

معایب سئو

سئو در مقابل تبلیغات کلیکی بسیار آهسته پیش می رود. برای مشاهده نتیجه سئو باید مدت ها منتظر بمانید، اما تبلیغات کلیکی بسیار سریع جواب می دهد.سئو فرآیندی پیوسته است. سایت شما هرگز ۱۰۰درصد بهینه نمی شود و برای بهینه تر کردن آن باید تلاش بیشتری انجام شود. اما نکته ای که وجود دارد این است هر چقدر کیفیت سئو سایتتان بیشتر شود نتیجه ای که حاصل می شود بهتر است و رتبه سایت شما در گوگل بیشتر می شود .

سئو زمانبر است مخصوصاً اگر خودتان آن را برعهده بگیرید. ممکن است از ابزار سئو و یا ابزار شخصی برای سئوکردن استفاده کنید. در این صورت هزینه بسیار زیادی باید پرداخت شود .

منبع : پایلاش


تاریخ : 14 دی 1398 - 16:48 | توسط : علی | بازدید : 10 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهید



هیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام