seokar

seokar جان تا این لحظه 1 ماه و 29 روز تو دل مامانشه

یادگیری سئو را از کجا شروع کنیم ؟ 12 دلیل برای یادگیری سئو

آیا یادگیری سئو مهم است ؟ مدت زمان یادگیری سئو چقدر است ؟ پیش نیاز یادگیری سئو  چیست ؟ اگر شما هم در ذهن خود سوالاتی مشابه سوالات فوق را دارید بهتر است تا انتهای مقاله با ما باشید .در حال حاضر بیش از یک میلیارد سایت وجود دارد و موتورهای جستجو پیوسته تلاش می کنند بر اساس پارامترهایی سایت ها را اولویت بندی کنند و بر اساس نیاز جستجوی کاربران اینترنتی ان ها را در صفحه نتایج نمایش دهند. در حال حاضر گوگل به عنوان بهترین موتور جستجو در جهان بیش از 75 درصد از جستجو های اینترنت را به خود اختصاص داده است.  گوگل برای رتبه بندی سایت ها از الگوریتم های بسیار پیچیده ای استفاده می کند که به راحتی قابل حدس زدن نیستند. تمام وب سایت هایی که به منظور ارائه خدمات یا محصولات راه اندازی می شوند بدون شک به سئو نیاز خواهند داشت . چون هیچ کسب و کار اینترنتی بدون سئو سایت نمی تواند فروش بالقوه را تجربه کند مگر با صرف هزینه های تبلیغاتی بسیار زیاد.

با توجه به اینکه سئو یکی از علوم حوزه ی دیجیتال مارکتینگ است .و به دلیل ماهیت فنی که دارد هر شخصی قادر به پیاده کردن سئو بر روی سایت ها نیست و حتما برای پیاده سازی سئو و بهینه سازی سایت نیاز به سئو کار یا کارشناس سئو می باشد و این خود اهمیت یادگیری سئو را دو چندان می کند. با توجه به اینکه پیش نیاز یادگیری سئو  صرفا داشتن دانش طراحی سایت در حد مقدماتی و آشنایی با نحوه عملکرد موتورهای جستجو است لذا مدت زمان یادگیری سئو می تواند بسیار کمتر از آن چیزی باشد که فکر می کنید.

 

10 دلیل برای یادگیری سئو

 

 • منبع اصلی ترافیک سایت
 • بخش مهمی از بازاریابی کسب و کار
 • ایجاد اعتماد و اعتبار نزد مشتریان
 • اثر گذاری بیشتر نسبت به تبلیغات
 • کمک به مخاطبان برای پیدا کردن شما
 • افزایش مشتریان محلی
 • اثرات چرخه خرید
 • نسبتا ارزان نسبت به تبلیغات
 • سئو یک استراتژی بلند مدت
 • اثرات سئو قابل سنجش
 • ایجاد فرصت های جدید
 • اهرم به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

 

سئو منبع اصلی ترافیک سایت

بدون شک سئو منبع اصلی ترافیک سایت است مگر اینکه شما بخواهید هزینه های زیادی برای تبلیغات کسب و کار خود در نظر بگیرید. تمام صاحبان سایت همواره در تلاش هستند ورودی طبیعی خود از موتورهای جستجو را افزایش دهند چرا که کاربرانی که از موتورهای جستجو وارد سایت می شوند نرخ تبدیل بسیار خوبی دارند و اغلب خرید ها نیز به واسطه ی بازدید کنندگان ارگانیگ اتفاق می افتد. لذا یادگیری سئو برای هر کسب و کاری که قرار است بر پایه ی وب سایت راه اندازی شود بسیار مهم است و می تواند فرصت خوبی برای رشد و توسعه کسب و کار اینترنتی باشد.

 

بهینه سازی سایت بخش مهمی از بازاریابی کسب و کار

 

مدت زمان يادگيري سئو براي بهينه سازمدت زمان يادگيري سئو

یکی از بهترین روش های بازاریابی شناسایی افکار مشتریان است . اینکه مشتریان دقیقا به دنبال چه خدمات و محصولاتی هستند می تواند در توسعه ی برنامه بازاریابی به شما کمک کند به جای اینکه همیشه از مشتریان بپرسید چه می خواهند یا مدام با استفاده از پرسش نامه هایی بیهوده وقت آنها را تلف کنید بتهر نیست روی یادگیری سئو تمرکز کنید. مدت زمات یادگیری سئو همانطور که گفتم بسیار کمتر از مدت زمانی که فکر می کنید است .

به کمک علم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو به راحتی می توانید بدانید مشتریان و مخاطبان کسب و کار شما دقیقا در اینرتنت به دنبال چه محصولات و خدماتی هستند حتی دقیقا می توانید متوجه شوید کاربران اینترنت چه عبارت هایی را در اینترنت جستجو می کنند . فقط کافی است کمی روانشانسی فروش بدانید . این مورد جزء پیش نیازهای یادگیری سئو نیست بلکه مهارتی است که در انتخاب کلمات کلیدی می تواند به شما کمک کند تا بهترین و پولسازترین کلمه کلیدی را انتخاب کنید. آیا می خواهید بدانید کلمات کلیدی چطور انتخاب می شوند ؟ یا بهترین کلمه کلیدی چه نوع کلمه ی کلیدی است؟ پیشنهاد می کنم حتما مقاله زیر را بخوانید.

 

پیشنهاد پایلاش: چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم ؟ 

 

ایجاد اعتماد و اعتبار نزد مشتریان

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که مشتریانی که از طریق موتوهای جستجو وارد وب سایت می شوند بسیار سریعتر به کسب و کار شما اعتماد می کنند و حس بسیار خوبی به آنها دست می دهد ؟ آیا دلیل این کار را می دانید ؟ فقط یک دلیل بسیار خوب وجود دارد چون بزرگترین موتورجستجوی جهان شما را به انها پیشنهاد می کند و شما بدون اینکه از تبلیغات مزاحم استفاده کنید در دل مشتریان جای می گیرید. به همین دلیل است که اغلب از علم سئو به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت یاد می شود و یادگیری سئو واقعا به نفع کسب و کارهاست.

 

اثر گذاری بیشتر نسبت به تبلیغات

با توجه به اینکه تمام بازدید کنندگانی که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت می شوند و هیچ گونه تبلیغاتی برای معرفی شما به انها نمایش داده نمی شود لذا تاثیر سئو به مراتب بیشتر از تبلیغات بنری یا کلیکی می باشد .این بدین معنا نیست که تبلیغات کلیکی یا سایر انواع تبلیغات بی تاثیر هستند بلکه در صرفا تاثیر سئو نسبت به تبلیغات مورد بحث است و به جرا می توان گفت سئو حتی بالای 90 درصد نیست تاثیر می گذارد .

 

کمک به مخاطبان برای پیدا کردن شما

تمام مخاطبان مرتبط با کسب و کار شما بدون شک در اینترنت حضور دارند آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بدون سئو سایت انها نمی توانند شما را پیدا کنند ؟ یاد گیری سئو دقیقا همانطور که قبلا اشاره کردم یک سرمایه گذاری بلند مدت است با توجه به اینکه در حال حاضر رفتا کاربران تغییر کرده است و اکثر کاربران ترجیح می دهند اکثر نیازهای خود را از طریق اینترنت رفع کنند لذا سرمایه گذاری روی موتورهای جستجو به امری ضروری برای کسب و کارهای اینترنتی تبدیل شده است .بدون حضور در موتورهای جستجو قظعا شانس بسیار کمی برای جذب مخاطبان هدفمند خواهید داشت و همین یک مورد نیز به تنهایی اهمیت سئو برای کسب و کارها را مشخص می کند . یادگیری سئو نیز همچون بقیه علوم  یک امر اکتسابی و قبال درک است .

اغلب کاربران فکر می کنند علم سئو یا بهینه سازی سایت به برنامه نویسی پیچیده و تسلط بر کد نویسی نیازمند است همانطور که قبلا هم ذکر کردم پیش نیاز یادگیری سئو در حد آشنایی مقدماتی با طراحی سایت و نحوه عملکرد موتورهای جستجو است . کاربرانی که علاوه بر این پیش نیازهای یادگیری سئو به مباحث دیگری نیز تسلط دارند به راحتی می توانند با یادگیری سئو از پایه تا پیشرفته به یک متخصص سئو و کارشناس سئو تبدیل شوند.

علم سئو یکی از پردرآمد ترین علوم حوزه ی دیجیتال کارکتینگ است و یادگیری سئو به شدت برای فعالان این حوزه پیشنهاد می شود مدت زمان یادگیری سئو نیز بسته به اینکه از چه منابعی برای یادگیری بهینه سازی سایت استفاده کنید می تواند متغییر باشد . بدون شک بیشترین مدت زمان یادگیری سئو زمانی است که بخواهید با مطالعه و تحقیق این علم را یادبگیرید و تمام فوت و فن آن را تجربه کنید. و کمترین مدت زمان یادگیری سئو نیز استفاده از تجربیات یک سئو کار خوب است تا در کمترین زمان ممکن به یک متخصص سئو  تبدیل شوید.

 

افزایش مشتریان محلی

 

پيش نياز يادگيري سئوپيش نياز يادگيري سئو

با یادگیری سئو علاوه بر اینکه می توانید کاربران مختلف از تمام نقاط جهان را جذب سایت خود کنید بلکه با پیاده سازی سئو محلی به راحتی می توانید سهم بزرگی از مشتریان محلی را نیز به دست اورید دقیقا همان کاری که بازاریابان برای جذب مشتری انجام می دهند را شما فقط با استفاده از یکی از تکنیک های سئو انجام می دهید برای تسلط کامل بر فنون سئو شما نیازمند کسب تجربه در این زمینه هستید تا بتوانید به یک متخصص سئو تبدیل شوید .

 

اثرات چرخه خرید

همانطور که قبلا نیز اشاره کردم کاربرانی که با استفاده از موتورهای جستجو وارد سایت شما می شوند و خریدی را از سایت شما انجام می دهند به راحتی به سایت شما اعتماد می کنند البته اگر خدمات و محصولات با کیفیتی ارائه دهید. این داستان زمانی جالب می شود که کاربران بخواهند محصولات دیگری را نیز خرید کنند . اگر در زمان خرید از سایت شما شما توانسته باشید رضایت کاربران را جلب کنید . این جلب رضایت بر روی خرید های بعدی کاربران تاثیرات بسیار مثبتی می گذارد و کاربران بدون تردید خرید های بعدی خود را از سایت شما انجام می دهند. برای اینکه بتوانید کاربران را راضی نگه دارید :

 • خدمات و محصولات با کیفیت ارائه دهید.
 • یک پشتیبانی منظم و منسجم داشته باشید.
 • همواره به فکر رفع نیازهای کاربرانتان باشید.
 • به کاربرانتان پیشنهادهای شگفت انگیز ارائه کنید مثلا آموزش رایگان …
 • قیمت محصولات و خدمات را نسبت به ارزش واقعی  آن تعیین کنید.
 • از بازخوردهای کاربران برای بهبود وضعیت فعلی کسب و کارتان استفاده کنید.

 

نسبتا ارزان نسبت به تبلیغات

جذب کاربران هدفمند از موتورهای جستجو به واسطه یادگیری سئو نسبت به تبلیغات بسیار ارزانتر است. این درحالی است که سئو نرخ تبدیل بسیار بالایی دارد و شما دقیقا می دانید چه نوع مخاطبانی را هدف می گیرد در حالی که در تبلیغات به جز تبلیغات کلیکی گوگل تقریبا بقیه انواع تبلیغات کلی بوده و شما دقیقا نمی توانید مشخص کنید که چه رنجی از کاربران باید در لیست هدف قرار بگیرند. اما چرا می گویم سئو نسبتا ارزان ؟

اگر خود شما سئو کار باشید بدون شک برای بهینه سازی سایت برای کسب رتبه ها بهتر در موتورهای جستجو هزینه ای پرداخت نمی کنید . اما این به این معنی نیست که سئو رایگان است بلکه شما برای یادگیری سئو زمان صرف کرده اید .مدت زمان یادگیری سئو بسته به نوع منابع یادگیری می تواند حتی سالها زمان ببرد اگر بخواهید خودتان ان را با مطالعه و تحقیق یادبگیرد . همه ی این موارد نیازمند صرف هزینه از نوع زمان است پس سئو اصلا رایگان نیست چون شما به شخصه برای پیاده سازی ان زمان صرف می کنید.

 

پیشنهاد پایلاش : سئو چیست ؟ چرا باید سایتمان را سئو کنیم ؟

 

سئو یک استراتژی بلند مدت

چه انجام سئو و چه یادگیری سئو همواره زمانبر است و مدت زمان یادگیری سئو نیز می تواند بر اساس بروز رسانی های موتورهای جستجو متغیر باشد . لذا سئو مانند تبلیغات کلیکی به صورت آنی عمل نمی کند که با تمام شدن بودجه تبلغاتی تاثیر آن نیز تمام شود بلکه سئو به عنوان یک استراتژی بلند مدت عمل می کند و شما به صورت پیوسته با پیاده سازی و انجام سئو همواره شاهد رشد کسب و کار و افزایش ورودی از موتورهای جستجو خواهید بود.

 

اثرات سئو قابل سنجش

شما همواره می توانید نتایج سئو را آنالیز کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید اینکه دقیقا ورودی شما از چه کلمات و عباراتی است ؟ رتبه شما در کلمات کلیدی مختلف چگونه است ؟ سایت شما در هر کلمه چند بارنمایش داده شده است ؟ و اطلعات بسیار زیادی که با یادگیری سئو می توانید از همه  انها برای بهبود سایت و جذب مخاطب بیشتر استفاده کنید . مثلا گوگل سرچ کنسول به عنوان یک ابزار بسیار کارامد همواره دستیار سئو کاران و مدیران سایت می باشد. و می توانید از این ابزار حرفه ای برای انالیز سایت خود استفاده کنید .

یکی دیگر از بهترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل نتایج سئو گوگل آنالیتیک است که می تواند اطلاعات بسیار ارزنده ای در مورد سایت برایتان فراهم کند. گوگل آنالیز یکی از سرویس های رایگان گوگل است که در اختیار وب مستران قرار می گیرد استفاده از گوگل انالیتیکس بسیار راحت است و می توانید در مقاله ی زیر نحوه عملکرد قسمت های مختلف این ابزار را یادبگیرید.

 

پیشنهاد پایلاش : راهنمای قدم به قدم گوگل انالیتیکس

 

ایجاد فرصت های جدید

سئو باعث می شود همیشه کسب و کار در معرض فرصت های جدید قراربگیرید. با یادگیری سئو به صورت حرفه ای و تخصصی به راحتی می توانید از طریق زمینه های مختلف کاربران هدفمند را به کسب و کار خود علاقه مند کنید و میزان ورودی گوگل و بازدید سایت را افزایش دهید . این فرصت های به راحتی با استفاده از ابزارهای سئو قابل شناسایی هستند حتی بسیار اتفاق افتاده فقط با تحقیق کلمات کلیدی هدفمند رویکرد کسب و کاری به کلی تغییر کند.

 

اهرم به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

 

سئو و بهينه سازي سايت اهرم به اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعيسئو و بهينه سازي سايت اهرم به اشتراک گذاري در شبکه هاي اجتماعي

سئو باعث می شود تمام کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت شما می شوند به نوعی سایت شما را به عنوان مرجع در نظر بکیرند و همین مورد خود باعث به اشتراک گذاری مقالات و اسم برند شما در شبکه  های اجتماعی می شود و میزان محبوبیت کسب و کار شما را دربین مخاطبانتان و مشتریان احتمالی افزایش می دهد. از طرفی اشتراک گذاری محتوای سایت شما و برند شما در شبکه های اجتماعی سیگنال های بسیار مثبتی را به گوگل ارسال می کند و به همین دلیل گوگل رتبه شما را در نتایج جستجو افزایش می دهد و این بعث افزایش بازدید کنندگان سایتتان خواهد شد . یادگیری سئو و انجام سئو یک بازی برنده برنده است که در حال حاضر همه ی کسب و کار های اینترنتی به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی آنلاین از آن استفاده می کنند .

 

مدت زمان یادگیری سئو چقدر است ؟

همانطور که قبلا گفتم مدت زمان یادگیری سئو دقیقا بستگی به منابع مطالعاتی شما دارد . و نمی توان مدت زمان یادگیری سئو را به صورت ثابت در نظر گرفت . اما اگر بخواهیم به صورت تجربی بگوییم مدت زمان یادگیری سئو زمانی که شخص خود می خواهد با استفاده از مطالعه , تحقیق , و حدس و خطا علم بهینه سازی وب سایت را یاد بگیرید نزدیک 1 تا 2 سال می باشد . این در حالی است که شخص موردنظر باید علاوه بر مطالعه کتاب های سئو و مقالات سئو از منابع معتبر همراه با تغییرات الگوریتم گوگل باید اطلاعات خود را بروزرسانی کند.

در این حالت بهترین روش یادگیری سئو برای کاهش مدت زمان یادگیری سئو به صورت تخصصی استفاده از کتاب های مرجع است تا شخص به صورت پایه مفاهیم را درک کند. در روش دیگر که به شدت توصیه می شود بهتر است شخص برای یادگیری سئو از تجربه متخصصین در این زمینه استفاده کند و در کمتر از چند ماه به یک کارشناس سئو  تبدیل شود تا بتواند در سریعترین زمان ممکن وارد بازار کار سئو شود و خود را به عنوان یک سئو کار قابل مطرح کند.

در این حالت شخص با گذراندن دوره های تخصصی به صورت حضوری یا غیر حضوری در کنار پشتیبانی که دریافت می کند در کمترین زمان به یک متخصص سئو تبدیل می شود و دیگر بات حدس و خطا اموخته های خود را تست نمی کند بلکه روش های تست شده و اثبات شده را بر روی پروژه ها پیاده می کند و حداقل 2 سال از اشخاصی که خود می خواهند علم سئو را یاد بگیرند سریعتر تجربه عملی کسب می کند و از رقیبان خود پیشی می گیرد.

 

پیش نیاز یادگیری سئو

با توجه به اینکه سئو یک عملیات فنی است اما پیش نیاز یادکیری سئو آشنایی مقدماتی با یک سری عملیات ساده است . پیش نیازهای یادگیری سئو پیچیده و حجیم نبوده و هر شخصی با کمی تلاش می تواند از عهده ی پیش نیازهای یادگیری سئو برآید من توصیه می کنم پیش نیازهای زیر را قبل از یادگیری سئو یاد بگیرید.

 • آشنایی با سیستم های مدیریت محتوا
 • توانایی تولید محتوا ی مناسب حرفه ای
 • آشنایی با کد نویسی html
 • آشنایی با فایل های سی اس اس و جاوا اسکریپت
 • آشنایی با زبان های برنامه نویسی تحت وب به خصوص php
 • آشنایی با نحوه عملکرد موتورهای جستجو

 

منبع : http://www.paylash.org/learn-seo/


تاریخ : 14 دی 1398 - 16:50 | توسط : علی | بازدید : 9 | موضوع : وبلاگ | نظر بدهیدهیچ نظری ثبت نشده است

نظر شما

نام
ایمیل
وب سایت / وبلاگ
پیغام